logo title
سبد خرید 0
مبلغ کل خرید :  تومان

مبل ال

مبل ال
مرتب سازی براساس : پیشنهاد ویژه جدیدترین پربازدیدترین پرفروش ترین قیمت کم به زیاد قیمت زیاد به کم
4,950,000 تومان
5.0
4,600,000 تومان
5.0
4,500,000 تومان
5.0
4,500,000 تومان
5.0
4,200,000 تومان
5.0
4,700,000 تومان
5.0
6,300,000 تومان
5.0
4,600,000 تومان
5.0
وضعیت : جدید
گارانتی : دارای 18 ماه گارانتی مبل افرا
4,950,000 تومان
logo
کد فروش : 1561
وضعیت : موجود
گارانتی : دارای 18 ماه گارانتی مبل افرا
4,600,000 تومان
logo
کد فروش : 1525
وضعیت : موجود
گارانتی : دارای 18 ماه گارانتی مبل افرا
4,500,000 تومان
logo
کد فروش : 1549
وضعیت : موجود
گارانتی : دارای 18 ماه گارانتی مبل افرا
4,500,000 تومان
logo
کد فروش : 1562
وضعیت : موجود
گارانتی : دارای 18 ماه گارانتی مبل افرا
4,200,000 تومان
logo
کد فروش : 1566
وضعیت : موجود
گارانتی : دارای 18 ماه گارانتی مبل افرا
4,700,000 تومان
logo
کد فروش : 1567
وضعیت : موجود
گارانتی : دارای 18 ماه گارانتی مبل افرا
6,300,000 تومان
logo
کد فروش : 1579
وضعیت : موجود
گارانتی : دارای 18 ماه گارانتی مبل افرا
4,600,000 تومان
logo
کد فروش : 1665

مبل ال

معرفی مبل ال

 

 

امروزه شهرنشینی به‌طور روزافزون گسترش پیداکرده است. روستاییان همه‌ساله به شهرها مهاجرت می‌کنند و نرخ اجاره‌بها و قیمت خانه در شهرهای بزرگ افزایش پیدا می‌کند. تعداد آپارتمان‌ها مانند قارچ زیاد می‌شود و مردم مجبور به زندگی در آپارتمان‌های کوچک نقلی می‌شوند.

 

درنتیجه طراحان دکوراسیون و چیدمان داخلی و تولیدکنندگان محصولات اثاثیه خانه گرایش پیدا می‌کنند محصولاتی را تولید کنند که هم کم جا باشد و فضای کمتری اشغال کند و هم نیازهای مختلف مشتریان را برطرف سازد و چند کاربردی و چندمنظوره باشد. مبل ال هم یکی از همین نوع محصولات است که ساختاری به شکل حرف L ال انگلیسی دارد. با دو راستای عمود برهم و زاویه‌ای 90 درجه دارد و گونه‌ای از مبل سکشنال-sectional یا چندتکه است.

 

مبل ال نوعی مبل sectional سکشنال یا چندبخشی

 

 

مبل سکشنال یعنی مبلی که از ترکیب چند قطعه جدا از هم به وجود آمده که می‌توان آن را از هم جدا و جابجا کرد. همچنین می‌توان به‌وسیله‌ی آن خانه را به چند قسمت تقسیم کرد. برای مثال مبل ال با شکل بلوکی این قابلیت را دارد که شما آن را به‌راحتی مانند جورچین جابجا کرده و چیدمان‌های متنوعی به وجود بیاورید. چون اولین مبل سکشنال شکل حرف ال بود به مبل‌های سکشنال مبل ال هم می‌گویند. هرچند شکل ال و زاویه 90 هم نداشته باشند مثل مبل یو-U یا سی-C و گرد.

 

مبل‌های گرد سی متناسب با خانه‌های بزرگ

 

 

مبل سی یا گرد چون در گوشه اتاق قرار نمی‌گیرد برخلاف مبل ال جای زیادی می‌گیرد و مناسب خانه‌های کوچک نیست. البته در دکوراسیون آن فضای زیادی را در گوشه و اطراف خالی نگه می‌دارد. برای پر کردن این فضاها می‌توان از وسایل دکوری یا گل و گیاه کمک گرفت.

 

مبل ال یو مناسب دورهمی های صمیمانه

 

 

مبل یو هم نوعی مبل سکشنال است که با توجه شباهتش به حرف لاتین U-یو انگلیسی به این اسم نام‌گذاری شده است و دارای نشیمن راحت و زیادی است و واحد پایه مبل در دو طرف آن قرار می‌گیرد درنتیجه فضای بسیار مناسبی را برای دورهمی و محل گفتگوهای صمیمانه به وجود می‌آ‌ورد و باید آن را روبروی نقطه‌ی کانونی دکوراسیون نسبت به کاربرد فضا قرارداد برای مثال معمولاً در اتاق‌های نشیمن نقطه‌ی کانونی تلویزیون، شومینه و یا پنجره است. با توجه به شکل مستطیلی که مبل یو دارد اگر متناسب با ابعاد فضا نباشد باید آن را در وسط سالن قرارداد که درنتیجه برای خانه‌های کوچک مناسب نیست.

 

مبل ال مبلی ارزان و مناسب خانه‌های نقلی

 

 

مبلمان ال مخصوص اماکن کوچک و متراکم است. بدون اینکه فضای زیادی اشغال کند در گوشه‌ای از کنج اتاق قرار می‌گیرد و مرکز اتاق خالی می‌ماند. می‌توان در کنار آن انواع دیگر مبلمان یا اثاثیه‌های دیگر منزل را چید بدون این‌که تداخلی ایجاد شود و یا جایشان را تنگ کند. اما اگر باز نگران کمبود فضا هستید می‌توانید از مبل‌های ال کوچک دو یا سه‌تکه استفاده کنید. همچنین مبل ال در مقایسه با مبل‌های دیگر ارزان‌تر است؛ زیرا ساختار ساده‌تری دارد. بعضی قطعه‌ها مثل دسته کمتر استفاده‌شده و چوب و پارچه‌ی کمتری در ساخت آن به کار می‌رود.

 

دکوراسیونی شیک در خانه‌ای کوچک با مبل ال

 

 

داشتن سلیقه در چیدمان اثاث منزل و دکوراسیون داخلی ربطی به کمبود فضا و کوچک بودن خانه ندارد. شما می‌توانید خانه‌ای کوچک و نقلی و درعین‌حال زیبا و چشم‌نواز داشته باشید. اولین گزینه‌ای که با ورود افراد به خانه توجهشان را جلب می‌کند مبلمان است. از طرفی هم وجود مبلمان در دکوراسیون، یکی از عنصرهای ضروری است که باعث زیبایی خانه می‌شود. کاربرد و عملکرد زیادی دارد درنتیجه انتخاب مناسب مبلمان و چیدمان درست آن بسیار حائز اهمیت است. یکی از ویژگی‌های مبلمان ال هم سهولت در تغییر چیدمان و دکوراسیون و جابجایی آسان است.

 

مبل ال مبلی انعطاف‌پذیر

 

 

 

شاید خیلی برایتان پیش‌آمده باشد که برای ایجاد یک دکوراسیون و رسیدن به چیدمان مطلوبتان چندین بار مبلمان و اثاثیه را جابجا کرده باشید. اما مبل ال اصلاً این‌طور نیست و سریع در جای مطلوب خود قرار می‌گیرد. جایش را پیدا می‌کند و درعین‌حال این قابلیت را دارد که اجزا و تکه‌هایش از هم جدا شوند. در کل مبل ال انعطاف زیادی از خود نشان می‌دهد. برای مثال قسمت پایه‌ی مبل ال معمولاً به انتخاب شما می‌تواند در سمت راست یا چپ مبلمان قرار می‌گیرد. همچنین می‌توانید مبل ال را به‌تنهایی و یا به‌صورت ترکیبی با مبل‌های راحتی، لاوسِت و کاناپه قرار دهید. با این کار می‌توانید چیدمان جدیدی به وجود آورید و اگر شما حتی خانه‌تان را عوض کنید مطابق نقشه خانه جدید می‌توانید مبلتان را بچینید. درنتیجه مبلمان ال در فضاهای مختلف قابل جایگیری است و گزینه‌های زیادی را در چیدمان و دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف جلوی روی شما می‌گذارد.

 

مبل ال با تنوع فراوان در سبک و طرح و مدل

 

 

مبل ال تنوع زیادی در مدل‌ها و طرح‌ها دارد. در تعداد مختلف چندتکه مثل سه‌تکه، دوتکه و یک‌تکه هم تولید می‌شود و در بازار موجود است. همچنین سبک‌های مختلفی را نیز فرامی‌گیرد و شما هر سبک چیدمان و دکوراسیونی را که در منزلتان انتخاب کنید می‌تواند خود را با آن همسان کند. به‌طور مثال مدل‌هایی از ال با سبک کلاسیک و سلطنتی یا استیل نیز در بازار وجود دارد که به مبل ال فرانسوی معروف است. نمایانگر فرهنگ مجلل و کلاسیک فرانسه است و از ویژگی‌های آن کنده‌کاری روی بدنه چوبی و داشتن بالش و کوسن زیاد روی مبل است. درنتیجه شما گزینه‌های فراوانی از مبلمان ال پیش روی خود دارید و می‌توانید دقیقاً مدلی را که مطابق سلیقه‌ و نظرتان است را انتخاب کنید.

 

سبک‌های متنوع در تولید مبل ال

 

مبل ال مارتین

 

یکی از مدل‌های روی مبلمان ال که هیچ‌وقت قدیمی نمی‌شود مدل لمسه و دکمه‌دار است. بعضاً بدون دکمه و با نخ یا دوخت هم ایجاد می‌شود و مناسب سبک دکوراسیون سنتی و معاصراست. از ویژگی‌های دیگر سبک دکوراسیون سنتی در مبلمان ال کنده‌کاری و الگوهای پیچیده بوده که با کوسن‌های بزرگ تزیین می‌گردد. اما مبلمان ال به‌طورمعمول دارای خطوطی صاف و منظم مخصوص سبک مدرن با طراحی ساده و براق است. بیشتر از همه با خانه‌هایی با این سبک سازگاری و هماهنگی دارد. در صورت انتخاب سبک مدرن می‌توانید از کاناپه‌های تک‌رنگ بدون پایه با خطوط ساده استفاده کنید..

 

هماهنگی مبل ال با دکوراسیون

 

 

برای تعیین مبل و چیدن دکوراسیون انتخاب‌های زیادی را پیش رو دارید. می‌توانید برای انتخاب نوع طرح و مدل مبل ال از مدلی استفاده کنید که با سبک دکوراسیون و دیگر اثاثیه خانه هماهنگی داشته باشد. اگر در مبل ال از کاناپه‌هایی منحنی شکل استفاده می‌کنید می‌توانید در کنار آن از میز عسلی، فرش و تابلوهایی مدور و دایره‌ای شکل و با انحنا استفاده نمایید. البته به قصد این‌که باهم هماهنگی داشته باشند و فضای بهتری را بسازند. در چیدمان اثاثیه و مبلمان ال دقت داشته باشید که فضای جلوی در، پنجره و راهرو را خالی کنید. با این‌کار فضایی برای رفت‌وآمد در نظر می‌گیرید تا دکوراسیونی راحت و مناسب استفاده‌ای داشته باشید.

 

انتخاب پارچه مبل ال

 

پارچه مازراتی

 

یک پیشنهاد برای انتخاب جنس پارچه، فرض کنیم می‌خواهید مبلتان را در اتاق پذیرایی یا جایی که رفت‌وآمد زیاد است بچینید. بهتر است از پارچه‌ای استفاده کنید که اگر گردوغبار روی آن نشست، زشت و کثیف به نظر نرسد و چرک تاب باشد. طرح پارچه نیز در سبک دکوراسیون مبل ال تأثیرگذار است. در دکوراسیون سبک روستیک می‌توانید از پارچه‌های گل‌دار یا شطرنجی و برای سبک مدرن از پارچه‌های تک‌رنگ کتانی استفاده نمایید.

 

انتخاب کوسن برای مبل ال

 

مبل ال

 

بهترین و معمول‌ترین شکل کوسن برای مبلمان ال کوسن مربعی و مستطیلی شکل است. زیرا هم استفاده از آن‌ها راحت‌تر است و هم با شکل کلی مبل ال همسان. البته این قضیه برای طرح‌های خاص مبل ال مانند مبل‌های گرد یا کاناپه‌های منحنی شکل صحیح نیست. برای انتخاب کوسن مبل ال تک‌رنگ ساده از سه مدل کوسن استفاده کنید. رنگ کوسن‌های بزرگ را با رنگی در تضاد رنگ مبل انتخاب کنید. در رنگ کوسن‌های متوسط از طرحی شامل رنگ مبل و رنگ کوسن بزرگ استفاده کنید. در کوسن‌های کوچک هم از رنگی همسان رنگ مبل استفاده نمایید. بعضی از سرویس‌های مبل ال دارای پاف هستند که می‌توانید رنگ و طرح بعضی کوسن‌ها را با پاف ست کنید. این‌گونه هماهنگی زیبایی در دکوراسیون شما به‌وجود می‌آید. سعی کنید کوسن‌ها را دورو انتخاب کنید تا به‌راحتی با برگرداندن کوسن دکوراسیون مبل خود را تغییر دهید. می‌توانید یک روی آن را ساده و روی دیگر را طرح دار انتخاب کنید.

 

مبل ال با روکش چرمی

 

مبل ال مدل امیلی

 

انتخاب روکش چرم باعث لوکس، شیک و جذاب شدن مبل ال می‌شود. این را اما باید در نظر بگیرید که چرم نگهداری و مراقبت خاص خود را نیاز دارد. البته جدیداً پارچه‌هایی باحالت چرمی وارد بازار شده که کار را آسان کرده است. محافظت ویژه‌ای برای نگهداری لازم ندارد و بسیار هم زیباست. مبل ال چرمی با تمام سبک‌های دکوراسیون سازگار است. با انتخاب مبلمان ال در دکوراسیون مدرن می‌توانید از چرم مشکی‌رنگ با خطوط صاف روی مبل استفاده کنید. در صورت انتخاب دکوراسیون سنتی می‌توانید از مبل‌هایی با خطوط ناصاف و گرد با چرم قهوه‌ای‌رنگ استفاده نمایید. اگر هم خواستار دکوراسیونی ساده با مبل ال چرمی هستید، از سبک مینیمال با خطوطی صاف و اشکال ساده با رنگ‌هایی خنثی مثل سفید استفاده کنید. در این سبک هرچه طرح‌ها ساده‌ و کمتر باشد بهتر است و حس خونسردی و آرامش را منتقل می‌کند. برای سبک معاصر هم از رنگ‌های خنثی مثل شکلاتی بهره ببرید. یا با انتخاب مبل ال فرانسوی با سبک کلاسیک می‌توانید از چرم سفیدرنگ استفاده کنید.

 

انتخاب رنگ مبل ال

 

مبل ال شبکه ای

 

یک پیشنهاد در انتخاب رنگ مبل ال برایتان دارم. اگر می‌خواهید مبلتان مرکز جلب‌توجه و جذابیت در اتاق باشد، در کنار دیوارهایی بارنگ سفید از مبل رنگ آبی یا سبز استفاده کنید. البته مبل ال به‌خودی‌خود چشم را پر می‌کند و تنوع رنگی زیاد باعث خستگی چشم و عدم تمرکز می‌شود. این کار احساس ناخوشایندی را برایتان به‌وجود می‌آورد. بالعکس انتخاب رنگ‌های خنثی باعث القای حس آرامش می‌شود. درنتیجه مبلمان ال با رنگ‌‌های خنثی مثل سفید یا خاکستری احساس راحتی مبل را افزایش داده و فضای مناسبی برای استراحت به وجود می‌آورد. در انتخاب رنگ مبل ال همچنین می‌توانید رنگ‎‌های درون دکوراسیون را انتخاب کرده و مبلتان را با دیگر اجزای دکوراسیون ست و همرنگ نمایید.

 

ابعاد و اندازه مبل ال

 

مبل ال

 

بهتر است قبل از خرید مبلمان ال ابعاد اتاق را اندازه‌گیری نمایید. قطعات مبلمان ال خود را مطابق اندازه اتاق و چیدمان اثاثیه محاسبه کرده و برای ساخت سفارش دهید. این کار باعث می‌شود مبلی متناسب با دکوراسیون فضای خانه داشته باشید. اگر از مبل ال کوچک یک یا دوتکه استفاده می‌کنید می‌توانید روبروی آن، یک یا چند صندلی یا کاناپه مبل قرار دهید. با این کار فضایی صمیمی برای گفتگو چندنفره مقابل هم ایجاد کنید.

 

انواع چیدمان مبل ال در منزل

 

چیدن مبل ال در گوشه اتاق

 

مبل ال شبکه ای

 

این روش چیدمان مبل ال اولین و درعین‌حال بهترین روش چیدمانی است که به ذهن افراد می‌رسد زیرا با این روش چیدن مبل ال هم می‌توانید از فضای گوشه اتاق به‌طور کامل استفاده کنید و محل دنج و راحتی بسازید و هم فضای بیشتری در وسط و قسمت‌های دیگر اتاق برای دکوراسیون در اختیار داشته باشید و درنتیجه چیدمان مناسبی برای خانه‌های کوچک است که می‌توانید با آن خانه‌تان را بزرگ‌تر نمایش دهید، البته عیب این روش این است که نمی‌توانید روی فضای پشت نشیمن کار خاصی انجام دهید.

 

چیدن مبل کنار دیوار

 

مبل ال نیوکاژو

 

این دکوراسیون برای فضاهای کوچک مناسب است زیرا برای این نوع چیدن فقط به یک دیوار نیاز دارید و می‌توانید آن را مقابل مرکز کانونی دکوراسیون مثل تلویزیون یا شومینه قرار دهید و فضایی دنج و صمیمی ایجاد کنید، فقط این نکته را توجه داشته باشید که سمت پایه ال شکل را طوری قرار دهید که مانع رفت‌وآمد نشود.

 

چیدن مبل ال در وسط اتاق

 

مبل ال مدل رئال

 

این مدل دکوراسیون مناسب خانه‌های بزرگ است و با این چیدمان می‌توانید خانه را به قسمت‌های مختلف تقسیم‌بندی کنید. فقط دقت داشته باشید که مبل از همه جهت ظاهر خوبی داشته باشد. زیرا مبل در وسط قرار دارد و نقطه کانونی اتاق است و از تمام زوایای اطراف قابل‌مشاهده است. برای پر کردن فضای پشت مبلمان هم می‌توانید از المان‌هایی با طرح و رنگ متناسب مبل استفاده کنید. برای مثال آباژورهای پایه‌دار را بکار ببرید که علاوه بر پر کردن فضا نقش مؤثری در نورپردازی اتاق دارد. یا از گیاهان و درختچه‌های بلند استفاده کنید یا استند یا کنسولی زیبا با دکوری‌های شیک پشت آن قرار دهید.

 

استفاده از مبل ال به‌عنوان جداکننده فضاهای خانه

 

مبل ال

 

همان‌طور که اشاره کردیم یکی از ویژگی‌های محصولات مدرن و امروزی چند کاربردی بودنشان است. مبل ال هم از این قاعده مستثنا نیست و چندین کاربرد متنوع و مختلف دارد. درست است که مبل ال بهترین گزینه برای خانه‌های کوچک است اما این بدان معنی نیست که برای خانه‌های بزرگ مناسب نباشد. امروزه خانه‌های بزرگ با طراحی معماری پلان باز بسیار زیاد و محبوب هستند. شما می‌توانید از مبلمان ال به‌عنوان جداکننده‌ی فضاهای مختلف خانه مثل آشپزخانه، نشیمن، ناهارخوری، پذیرایی و فضای تماشای تلویزیون استفاده کنید. حتی بدون آنکه فضای اضافی را به این منظور از خود اشغال کند.

 

ایجاد فضایی صمیمانه با مبل ال

 

مبل ال پیکاسو

 

مبل ال نشیمن زیاد و یکدستی دارد و دسته و جداکننده‌های آن کمتر است. به همین دلیل هنگام نشستن، افراد را کنار هم قرار می‌دهد. تا جایی که شاید با اضافه شدن تعداد افراد به هم بچسبند درنتیجه فضایی دنج و صمیمانه ایجاد می‌کند. مخصوص دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه است که شما همراه با عزیزانتان روی آن به تماشای فیلم‌های سینمایی و سریال‌های جذاب بنشینید. یا برنامه‌های دیگر مخصوصاً مسابقات پرطرفدار و هیجان‌انگیز جهانی و ملی مثل فوتبال، والیبال و ... را تماشا کنید. یا با کنسول‌های رایانه‌ای مثل PS و ... بازی کنید. انواع دیگر مبل سکشنال مثل مبل یو و مبل گودالی هم به‌طور خاص این فضا را ایجاد می‌کنند. کارشان این است که افراد را به‌صورت گرد روبروی هم قرار می‌دهند و مناسب دور همی‌ها هستند.

 

مبل ال مناسب استراحت نیمروزی با قابلیت تختخواب‌شو

 

مبل ال

 

مبلمان ال یک کاربرد دیگر بسیار جالب توجه هم دارد. می‌تواند به جایی برای استراحت مهمان تبدیل شود و یا جای مناسبی برای استراحت نیمروزی شود. در انواع دارای پاف یا درازکش آن میتوانید آن را به مبل ال بچسبانید و یک تخت کوچک درست کنید. حتی می‌شود به عنوان تخت خواب دو نفره یا تک نفره مهمان هم به آن نگاه گرد.

 

مبل ال ترکیه

 

مبل ال

 

مبل ال ترکیه شاید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد اما قیمت آن به نسبت کیفیت خیلی بالاست. برای خرید آن باید قیمتی حدود 30 تا 70 میلیون تومان را در نظر بگیرید. از آن گذشته به دلیل نبود مواد اولیه‌ی کافی برای تولید مبلمان خرید مبل‌های خارجی در چند سال پیش رواج داشت. امروزه اما با فراهم آمدن بهترین مواد اولیه برای ساخت و گسترش تولید مبلمان خرید مبلمان داخلی مورد استقبال مردم قرارگرفته است. تا آنجا ادامه پیدا کرده که حتی به کشورهای دیگر هم صادر می‌شود.

بستن منو
مبل افرا
دسته بندی
راهنمای خرید
درباره ما
تماس ما
ثبت شکایات و انتقادات
لطفا چند لحظه صبر کنید loading